وبلاگ مان را نبریم توی قاب ! - هواخوری مهرداد فلاح

پست الكترونيك

پیوندها

آرشیو بلاگ

فایل های صوتی

صفحه نخست

وبلاگ مان را نبریم توی قاب !

 نمی دانم چرا عادت کرده ایم خیلی زود هر چیز تازه ای را ببریم توی چارچوب و تعریفش کنیم و مثلن خیال مان را تخت ! وبلاگ نویسی آن قدر تر و تازه هست که واقعن حیف است ببریمش توی قالب . دوستان پرشین بلاگ نوشته اند که وبلاگ نویسی مثل یادداشت نویسی روزنامه ای ست . شاید این هم درست باشد ؛ مثل هر چیز دیگری که نسبتن درست است ، اما همه ی درستی را در خودش ندارد حتمن . من گمان می کنم که این جا فرصتی است برای تجربه کردن آزادی . راستی ، شما فکر می کنید ما می دانیم آزادی چه حس و حالی دارد ؟ من شک دارم . پس اجازه بدهیم که این را هر کدام مان به شیوه ی خودمان تجربه کنیم ... باشد ؟

اما بعد ... نوید در وبلاگ خودش ( حوصله ) نوشته که مشکلش با شعر مهرداد فلاح این است که او مدام می خواهد از شعر خودش دفاع کند . نمی دانم این حرف تا چه اندازه حقیقت دارد ، ولی می دانم هر شاعری محق است در باره ی تجربه هایش از شعر بنویسد . البته این ها می تواند ربطی به خواننده های شعر نداشته یا داشته باشد . می خواهم بگویم این حرف ها بیرون شعر قرار می گیرد . پس اگر نوید یا هر دوست دیگری فکر می کند با شعر من مشکلی دارد ، در واقع نه با شعر من که با شاعری به نام مهرداد فلاح مشکل دارد . این طور نیست ؟
همیشه دلم می خواسته مردم ، شعر من یا هر شاعر دیگری را جدا از حرف هایی که در باره ی مولف سر زبان هاست ، بدانند و جدا بخوانند . چنین باد !

+ mehrdad fallah ; ۱٠:۳٦ ‎ب.ظ ; یکشنبه ۱۳۸۱/۱٠/٢٢

Powered by   :   Mehrdad Arefani